O nás

Jak byla značka YCF založena?

Příběh společnosti YCF začal v době, kdy se špičkový motokrosový závodník na pitbike motorkách Yannick Coquard rozhodl zlepšit kvalitu a spolehlivost své motorky. Postupně svůj dirtbike upravoval, až se nakonec rozhodl postavit vlastní stroj. Díky zkušenostem s vylepšováním svého pitbiku věděl, co je nutné k sestrojení vysoce kvalitní motorky, o kterou mají zákazníci na trhu zájem.

V roce 2004 Yannick spojil své síly s Dimitri Berou, špičkovým motocyklovým mechanikem z Francie. Ten nyní v Číně dohlíží na veškerý vývoj a výrobu pitbike a dirtbike motorek YCF.Jak se YCF vyvíjelo?

V roce 2005 společnost sestrojila své první pitbike a dirtbike motocykly. Od té doby se výroba značně rozrostla a díky intenzivnímu vývoji dosahuje současné vysoké kvality vyráběných motorek.

Klíčem k úspěchu je vlastní výzkumné a vývojové oddělení společnosti a vlastní továrna, která byla v roce 2009 založena v Číně.

Společnost YCF je tak schopna kontrolovat veškeré výrobní procesy. Výroba a vývoj nebyly za posledních 10 let přerušeny, aby se neustále zvyšovala kvalita, spolehlivost a výkonnost výrobků.

Co YCF prodává nejvíce?

Zahájení výroby motorky YCF 50 v roce 2012 bylo velkým úspěchem. Tato pitbike motorka je určena pro děti ve věku 3–7 let s možností stabilizace pomocí přídavných koleček. Motorka byla navržena tak, aby malým jezdcům zaručovala snadné ovládání a maximální bezpečnost.

Díky úspěchu dětské motorky YCF 50 se společnost YCF z ekologických důvodů rozhodla pro výrobu její elektrické verze. Ta byla na trh uvedena v roce 2016 a jednalo se o první YCF elektrickou motorku pro děti. Kromě modelu YCF 50E dnes společnost vyrábí i výkonnější elektrickou verzi W88E.

V roce 2017 společnost rozšířila produktovou sérii o větší modely. Řada motorek BIGY je tou nejlepší volbou pro dorost nebo dospělé, kteří se chtějí přiblížit jízdě na velké dirtbike motorce. Kola velikosti 14″ a 17″ zajišťují větší stabilitu jezdce.

Jaké je mezinárodní postavení YCF?

Společnost YCF se ve světě stala velmi známou, každým rokem se rozvíjí a v roce 2019 prodala už více než 8 000 motocyklů v 18 zemích světa.

Sleduj nás